У 60-і роки Другий Московський приладобудівний завод щорічно нарощував обсяги продукції, що випускається. Але дефіцит виробничих площ обмежував зростання виробництва. Велика завантаженість заводу створювала певні труднощі в освоєнні нових виробів.
У 1968 році Постановою Ради Міністрів СРСР було створено філію «Другого Московського приладобудівного заводу» в м.Ямпіль Вінницької обл. УРСР. Створення філії дозволяло вирішити відразу кілька найважливіших завдань:
• збільшити кількість продукції, що випускається;
• створити в аграрному районі України сучасне промислове підприємство;
• створити підприємство-дублер на випадок можливої війни;
• забезпечити постійну зайнятість населення в регіоні з надлишковими трудовими ресурсами.
Місто Ямпіль в цей час вважався «цукровою столицею» СРСР. Основні підприємства в місті і його околицях займалися вирощуванням і переробкою цукрового буряка. Місцева влада і населення міста дуже зраділи створенню на своїй території сучасного підприємства авіаційної промисловості. Спочатку для розміщення філії було виділено будівлю «призупинення» з 1961 року винного заводу.
Створення філії практично на «голому місці» зажадало від керівництва Другого Московського приладобудівного заводу величезних зусиль. У філія відправлялися верстати, обладнання, інструмент, технологічне оснащення. Великі труднощі виникли з формуванням виробничого колективу. У самому філії велися великі будівельні роботи, знову створювалася виробнича інфраструктура. Кілька років поспіль у філію відряджалися цілі бригади провідних фахівців, інженерів, кваліфікованих робітників. Формування місцевих кадрів давалося не просто. Витрачені зусилля почали давати свої плоди. Філія почав працювати. Спочатку виготовлялися деталі для відправки в Москву і поступово освоювався випуск готових виробів. Чим далі, тим якісніше ставала продукція.